ANASAYFA KONU ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Facebook Twitter Sayfamız

       

facebook sayfasımız

Zamanında bir kız sevmiştim!

Meçhul Yazar

08 Mayıs 2012, 17:42

Meçhul Yazar

Hala seviyorum. Adı Gülçiçek. Çok güzel biriydi. Dinine düşkündü, dinde sürünüyordu adeta. Başörtülü bir kızdı. Karşı apatmanda oturuyordu ve balkonları, bizim camın en köşesinden biraz da olsa görünüyordu. Her akşam,gölge gelince balkonda kitap okurdu. Saatlerce. Bazen Kur'an okuduğuna da şahittim. Değişiyordu elindeki kitaplar. Sesi de çok güzeldi. Çok'u ve güzel'i sadece Gülçiçek için yan yana kullanabilirdim.

Bir gün,cesaretimi toplayıp karşısına çıktım. Bakkaldan eve dönüyordu. Elinde poşetler. Centilmenlik yapıp alayım dedim, yardımcı olayım, izin vermedi. "Sizinle konuşmak istiyorum" dedim. İçim içime sığmıyordu... "Sadece on dakika, biraz, lütfen..." Başı öne eğikti. Yüzüme bakmıyordu. Gözlerinin gözlerime dokunduğunu hiç görmedim. Hiç hissemedim nasıl bir titreme hali olduğunu. "Ne amaçla?" dedi. "Size aşığım" dedim, çıkıverdi ağzımdan. Belki biraz daha ağırdan almalıydım. Hoşlandım desem belki de olacaktı bu iş. Aşığım deyince korktu tabi. "Sizinle konuşmam caiz değil" dedi. "Lütfen, çekilin önümden..."
"Caiz mi? O ne demek?" Ve ek olarak, bu soruyu sorduğunuz için bile aşkınıza karşılık vermeden gitti... Yine uzaklardan seyretmeye tahammül edecektim. Gitti. Sesini özleyeceketim... Gitti. Ne de güzeldi gidişi... Acaba ne kastetmişti? Caiz ne demek harbi? Başörtülü bir kıza tutulduysan, Kur'an'ı hatim etmelisin oğlum! Farklı bir dilden konuşuyoruz... Ertesi gün, sokaktan taşınacağını öğrendim. Ailesiyle birlikte Yalova'ya yerleşiyorlarmış. Emekli olmuş babası. Daha sakin bir şehirde, daha sakin bir hayat düşlüyormuş. Üzüntüden öldüm sandım. İçim dağlanıyordu adeta. Bıçağı alıp tenime değdirince hala nefes aldığımı anlamam uzun sürmedi. Annem görünce intihar ediyorum sanıp ağladı ama ben ona sarılıp teselliye başladım hemen. Yanlış anlaşılmaya mahal yok.

Gitti. Göremeyeceğim bir daha onu...
Gitti. Onunla evlenemeyeceğim...
Gitti.
Ya unutursam? 

Merakım içimi deşti. İnternetin başına geçtim ve caiz ne demek onu araştırdım. 
"Caiz, genel olarak ruhsat verilmiştir, günah değildir manasındadır. Fakat, caiz denilen şeyi yapmamak daha iyidir." Bizim onunla konuşmamız günah mı yani?
Günler geçti, araştırmalarım sonunda kalbimi ALLAH sevgisi kapladı. Bir ayetin ortasına düştüm ve kendimi oradan kurtarmak istemedim.
"Kalpler ALLAH' ı (c.c.) Anmakla Mutmain Olur
// Ra`d Sûresi 28. "

Sureler ezberledim.
Abdest almayı öğrendim.
Namaz kıldım. 
Kur'an okudum. 
Gülümsedim. 
Sadaka dağıttım.
Her şey çok hızlı ilerliyordu. 

Anladım ki, ALLAH'ın yolunda bekleme yoktu... Aylar sonra, bir camiden çıkarken, Gülçiçek'e rastladım. Ayaklarım titredi. Heyecandan kalbim yerinden çıkacaktı. Durdum. "ALLAH" dedim... İçimden onlarca kez "ALLAH" dedim... Kaç saniyede bir ALLAH denilebiliyordu?
 
Ona bakmamalıydım! Göz zinası, İslam'da haramdı. Ayaklarımla temas kurdum ve yürüyüp evimin yolunu tuttum...
 
Akşam annem geldi ve beni görücü usulü bir kızla tanıştırmak istediğini söyledi. Onunla evlenirsem,çok iyi bir yuvam olurmuş. Ahlaklı, güzel ve şefkatli bir eş olurmuş...
Gülçiçek'i unutmanın sağlıklı bir yöntemiydi belki de. Tamam dedim,olsun. Kabul... 

Odadan içeri girdim, mavi bir elbise içinde,başörtülü bir kız arkası dönük duruyordu. "Selamun Aleykum..." dedim. "Aleykum Selam" dedi ve yüzünü bana çevirdi...
"Artık caiz" dedi, "Konuşabiliriz..."
 
 
Bu yazy 1942 defa okunmuştur.
A.KARUL A.KARUL
NAMAZA BAŞLAMAK İSTİYORUM AMA ...? OKU
Meçhul Yazar Meçhul Yazar
Bir aşk hikayesi!
Taner ERDOĞAN Taner ERDOĞAN
Müstehcen NOTLAR - Kimi kandırıyoruz ?
Emrecan Er Emrecan Er
BENLİK DUYGUSU!

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

         

E-mail listemize adresinizi
ekleyin son eklenen 
konulardan haberdar  olun

_SAAT_

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Kuran-ı Kerim'i hangi sıklıkla okuyoruz?


Tüm Anketler

Bu sitenin içeriği titiz çalışmalar ile hazırlanmaktadır. Kaynak gösterilmesi şartı ile çoğaltılabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi