ANASAYFA KONU ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Facebook Twitter Sayfamız

       

facebook sayfasımız

14 Şubat Sevgililer Günü

Taner ERDOĞAN

08 Şubat 2012, 11:35

Taner ERDOĞAN

>>>hassas şahsiyetler için; 14 Şubat sevgililer günü diye bilinip evrensel olarak kutlanılan - dayatılan o günün, Hristiyanlıkta "Papa Gelasius"' un ilan ettiği "aziz valentin" günü olduğunu bilelim.. 

>>>"amaaan ben anlamam valentin malentin" diyenler için 14 şubat sadece; sistemin piyasayı canlandırmak ve insanların duygularından para kazanmak için istismar edilen bir gündür.

>>> "yav benim sevgilim için ben sömürülmeye razıyım." diyenler içinse; 14 şubat ve benzeri tüm günler ; sevginin para-madde ile ıspatlanacağı - ıspatlandığı gün olarak; bir şekilde duyguları istismar edip çıkar ilişkisine götüren ve nihayette artık karşılıklı beklentilere zemin hazırlayan, mutluluğu öldüren bir gün olmakla birlikte ; sevgiyi ve aşkı evrensel bir kurala bağlayan ve sevgiyi bile köleleştiren sistemin, dayattığı ve kölelerininde mutlak zorunlulukla  beklemek zorunda hissettiği yönetim stratejilerinden bir stratejidir. 

------------------------
Eski dönemler araştırıldığında görülecektirki, insanlar sevdiklerine; küçüklüklerinden beri sakladıkları bir şeyi hediye ederler. mendil - saç - basit elle yapılmış kolye vs. gibi kişinin zaten kendisine ait olanı vermesi sevgiliye hediyedir. başkaları tarafından satılanlar değildir. kendine ait herhangi bir şey ve sevgili bu hediyeyi ölene kadar taşır-saklar. bu hediye; bir sakızın kağıdı olabilir. buse kondurulmuş bir mendil, hayata dair sevgiliye dair herhangi bir şey olabilir. o an üstünde taktığı atkı olabilir. bununda vakti olmaz. sevginin vakti olmaz. Kişinin gönlü sadece bu zamanı belirler. ama bu kime anlatılıyorki değilmi ? :) sevgimi varki sevgili olsun. sevgilimi varki hediyesi gönüle özel olsun. 

--------------------------
bir kişinin sadece bir tane sevgilisi olur. onda sevgiyi tadar. ayrılsa bile başkası ile olmaz. olamaz. sevgi budur. birini sevdikten sonra "olmadı yürümedi eski ilişkim. artık seni seviyorum.."  bu olmaz. aslında konu şehvet- tutku - arzuyla, sevginin karıştırılmasından başka bir şey değildir.. sevgi başka bir şey. İnsanı içine doğu yönlendiren ve başka tüm şeylerin tesirinden koparan bir şeydir. sevgi sevgiliyi bile ilgilendirmeyen bir kazançtır. bakıştır. yeni bir hayattır. gözlerin açılmasıdır. sevgili bir tane olur. başkası ile belki sadece evlilik olur. buda merhametle saygı ile olur  ama artık sevgili olmaz. olunmaz. sana sevgiyi kazandıran sevgilinin sevgisiyle hayata bakmandır sevginin kişideki etkisi.

-----------------------------
sevgi, hayatta bir tane sevgili aynasından elde edilen saf bir duygudur. belki büyür sahibini yakar ve yeniden tertemiz doğmasına sebep olur ama ikinci kişide aranmaz ve bulunmaz. ve bir seçim sonucu elde edilmez. tiple alakası yoktur sevginin. bir kişi bir kaç kişiyi sevemez sevgili olarak. ve sevgili aranmaz. kalbi yönlendirir kişiyi; bir radar gibi. gözler bakmaz ararken . kalp her daim tarayan bir mekanizmadır..  günümüzdeyse çöken ve içi putlarla dolu bir mabedden başka bir şey değildir.. 

-----------------------------
sevgili bulunana kadar kalbe sahip çıkılmalıydı aslında. sabırla beklenmeliydi. öylesine bir şeydi sevgi. yerini ve zamanını kendisi seçerdi. ama gözlere aldanıldı acele edildi. derken kalbin kimyası bozuldu bu müdahaleyle.. hayvansı bir duyguya sahip olunuldu. sevginin yerinide o aldı. artık herkes "ilişkim var" - "ilişkiye ara verdim." "artıık sevmeyeceğim" "yeni birini seveceğim" "artık yeni biri var hayatımda" vs gibi adeta bir hayvanın çiftleşme mevsimlerinde eş araması gibi bir şekle dönüştü. 

sevgilisini bulmak için yıllarca kalbini seyredip, gözlerine aldanmayan insanlar nerede ? hayvanlar insanlardan daha fazla çoğalıyor oldu. ?

14 şubat Mukayese gününüzü papa galesius kutsasın. ( amen )

Bu yazy 2598 defa okunmuştur.
A.KARUL A.KARUL
NAMAZA BAŞLAMAK İSTİYORUM AMA ...? OKU
Meçhul Yazar Meçhul Yazar
Bir aşk hikayesi!
Taner ERDOĞAN Taner ERDOĞAN
Müstehcen NOTLAR - Kimi kandırıyoruz ?
Emrecan Er Emrecan Er
BENLİK DUYGUSU!

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

         

E-mail listemize adresinizi
ekleyin son eklenen 
konulardan haberdar  olun

_SAAT_

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Kuran-ı Kerim'i hangi sıklıkla okuyoruz?


Tüm Anketler

Bu sitenin içeriği titiz çalışmalar ile hazırlanmaktadır. Kaynak gösterilmesi şartı ile çoğaltılabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi